Új Egyenlítő

2016.feb.25.
Írta: Új Egyenlítő Szólj hozzá!

Gyógyítható-e az angol betegség?

Kevés politikus van ma Európában, aki nagyobb híve volna az Európai Uniónak David Cameronnál. Ha június 23-án mégis bekövetkezne a „brexit”, vagyis a népszavazáson a kilépés mellett döntenének a britek, neki az aligha tenne jót. Pocsékba menne hazárdjátéka, nagy-nagy igyekezete, hogy az unió…

Tovább

Riasztó számok - a munkaügyi ellenőrzések statisztikái az elmúlt években

Jelentősen átalakult a munkaerő-piaci intézményrendszer az elmúlt években, s közben – bizonyos híradások szerint – csökkent a munkaügyi és a munkavédelmi helyzetre közvetlenül kiható ellenőrzéseket végző munkaügyi, illetve munkavédelmi felügyelők száma. Az NMH Munkavédelmi és Munkaügyi…

Tovább

John Rawls “Az igazságosság elmélete” – Liberális vagy szociáldemokrata?

A rendszerváltás utáni Magyarország politikai szótárában meglepően kevéssé használt fogalom az „igazságosság”. A főáramú pártok, még a magukat baloldalinak gondolók is, átengedték ezt a fogalmat a szélsőségeseknek. Eközben például az Egyesült Államok politikai vitáiban ez az egyik legtöbbet használt…

Tovább

A Piketty jelenség – I. rész Thomas Piketty “Tőke a Huszonegyedik Században”

     Az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában az utóbbi években egy fiatal francia közgazdász könyve tartja izgalomban a drámai szinten lévő és még így is folyamatosan növekvő egyenlőtlenségek miatt aggódó közvéleményt. Három részes sorozatunk első részében bemutatjuk magát a könyvet, a második…

Tovább
süti beállítások módosítása